Dobra lokalizacja

W Krynicy-Zdrój można przejechać się kolejką gondolową na Jaworzynę, kolejką linową na Górę Parkową. Jest także całoroczny tor saneczkowy, hala z lodowiskiem i kortami tenisowymi, Można zagrać w paintball, wziąć udział w spływie pontonowym. W sierpniu każdego roku w Parku Zdrojowym odbywa się i Festiwal im. Jana Kiepury, we wrześniu Forum Ekonomiczne. Miejscowość oferuje liczne urocze knajpki , dancingi dla seniorów i dyskoteki dla młodzieży, karaoke dla lubiących śpiewać i dobrze się zabawić, wytworne restauracje i małe bary. Liczne stragany z pamiątkami i wyśmienitymi marynowanymi kozakami i maślakami, jak również oscypkami, miodem itp. Krynica-Zdrój jest obecnie dużym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. W niedawno pięknie odremontowanym Domu Zdrojowym można napić się wody leczącej choroby układu trawiennego i moczowego, układu krążenia i przemiany materii. Sam spacer po Parku Zdrojowym z możliwością oglądania pięknych fontann i rzeźb kwiatowych stanowi wspaniałe doświadczenie. Krynica-Zdrój to także ośrodek turystyczny (więcej info). Leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, stanowi bazę wypadową w okoliczne góry. Miasto jest jednym z największych polskich ośrodków sportów zimowych. Narciarstwo uprawiać można na stokach w Krynicy-Słotwinach i na Jaworzynie (1114 m n.p.m.), gdzie funkcjonuje stacja narciarska. Blisko jest też ośrodek Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, gdzie mieści się najdłuższy w Polsce wyciąg krzesełkowy, a od 2008 roku atrakcją jest połączenie Wierchomli i Muszyny systemem 10 wyciągów narciarskich. W ostatnich latach powstał projekt połączenia systemem wyciągów całej okolicy – siedmiu dolin, czyli terenu od Wierchomli Małej, poprzez Krynicę aż do Doliny Roztoki.

Pobliskie atrakcje

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim liczy 1500 km i obejmuje 237 zespołów architektonicznych: kościoły, cerkwie, kaplice, dzwonnice, spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory. Wszystkie obiekty na szlaku są oznakowane, a drogę do nich wskazuje ponad 600 drogowskazów. Przy każdym z obiektów znajduje się tablica informacyjna, na której zamieszczono krótką historię obiektu w trzech językach i mapkę całego szlaku. Wiele z zabytków szlaku to obiekty, które zostały wpisane na listę UNESCO. Szlak w województwie małopolskim podzielony jest na sześć tras plus trzy warianty tras. Teren Krynicy, Muszyny oraz okolic znajduje się na trasie dwóch z powyższych tras szlaku. Cerkwie dawnego Klucza Muszyńskiego znajdują się na trasie nr IVB szlaku architektury drewnianej – wariant Nowy Sącz - Krynica. Na terenie gminy Muszyna Zdrój znajduje się 10 obiektów należących do szlaku. Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich, będący częścią większego szlaku – Architektury Drewnianej, daje szanse podziwiania niezwykłych świątyń i wraz z drewnianą zabudową Krynicy znajduje się na trasie nr V – Region Krynicko-Gorlicki.

Deptak w Krynicy-Zdroju

W centrum Krynicy - Zdroju, wzdłuż ul.L. Nowotarskiego i Bulwarów Dietla znajduje się słynny Deptak. Jest to miejsce kultowe i popularne, zawsze chętnie odwiedzane przez turystów i kuracjuszy. Znajdują się tu najsłynniejsze zabytki Krynicy z pijalniami wód mineralnych na czele. Są Stare Łazienki Mineralne i nowoczesna Pijalnia Główna, Nowy Dom Zdrojowy i Stary Dom Zdrojowy, Muszla Koncertowa i Pijalnia Jan.W pięknej drewnianej willi Romanówka znajduje się Muzeum Nikifora Krynickiego, a nieopodal Pomnik Nikifora na ławeczce. Drewniany Kościół Przemienienia Pańskiego to najstarsza w Krynicy świątynia, tzw. Kościół Zdrojowy. Ogromna fontanna na deptaku to miejsce, gdzie można chwilę przysiąść i podziwiać piękne rzeźby kwiatowe. Wzdłuż deptaku są liczne piękne stare budynki będące częścią szlaku architektury drewnianej. W licznych kafejkach, barach i pizzeriach można smacznie zjeść i delektować się wybornymi trunkami.

Zarezerwuj
Dom z Bali

Close Menu